Пошуковик прав людини

Пошуковик прав людини

Серпень 2004 р. / 33 сторінка

ПошуковичНедавно з’явився незвичайний пошуковик, що спеціалізується на пошукові веб-сайтів, що містять інформацію про людські права.

Новий пошуковик за назвою HURISEARCH (www.hurisearch.org) створений організацією HURIDOCS (міжнародні системи інформації і документування прав людини). Сайт HURIDOCS працює в онлайні ще з 2003 року, але нинішня, нова поліпшена версія містить у своєму індексі 1300 сайтів 77 мовами. Усі ці сайти належать неурядовим організаціям. Однією з цілей авторів пошуковика є створення пошукової утиліти зі зрозумілою і прозорою системою ранжування, що не переслідує комерційну мету.

Чи не найбільшою проблемою поширення інформації про права людини є те, що веб-сайти, що містять цю інформацію, згодом зникли з результатів звичайних розвідувачів. Відбувається це тому, що веб-майстри сайтів із прав людини не мають необхідних знань щодо оптимізації своїх ресурсів, а самі сайти найчастіше містять недостатню кількість внутрішніх посилань. Через те люди, котрі займаються питаннями прав людини, узяли такі сайти під свою опіку.

У прес-релізі Джон Лервік, представник FAST (Федерація боротьби з програмним піратством), каже, що в такий спосіб їхня організація намагається допомогти світові. Проект фінансується голландським міністерством закордонних справ.
Серед функцій є можливість пошуку однокорінних слів (варіант морфологічного пошуку), спеціалізований мовний пошук, пошук скорочень, а також є можливість вибору між статичним або динамічним описом. Крім того, можна встановити обмеження для списку хітів за різними критеріями, наприклад, за типом документа, розміром файла і схожих тем.


Олександр ЛАЗУРКО, «Молода Галичина».

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини