Петро СИМОНЕНКО: «Комуняко, злізь з гілляки!»

Петро СИМОНЕНКО: «Комуняко, злізь з гілляки!»

Вівторок, 31 серпня 2004 р. / 9 сторінка

Петро СимоненкоМинулої суботи у Львові з візитом у рамках передвиборної кампанії побував лідер КПУ Петро Симоненко. Усі його попередні візити спричиняли головний біль у правоохоронців, бо у Львові патріотично налаштована громадськість органічно не сприймала лідера комуністів, тому не виключалися ексцеси: від банального жбурляння яйцями та помідорами - до тілесних ушкоджень різного ступеня важкості.

Цього разу львів’яни сприйняли візит Петра Миколайовича спокійно, вочевидь, будучи переконаними, що навіть лідер КПУ побудувати комунізму не здатен. Зрештою, згідно із його передвиборною програмою, робити цього він і не збирається. Хоча під час зустрічі Симоненка з виборцями у Палаці учнівської молоді із залу у бік головного комуніста України таки полетіло щось схоже на камінчик. Правоохоронці відреагували миттєво, нейтралізувавши «терориста».
А на прес-конференції Петро Миколайович заявив, що сьогодні у західних областях України ставлення до КПУ докорінно змінилося. Якщо на початку 90-х тут домінувало гасло «комуняку на гілляку!», то тепер галичани, вимучені безгрошів’ям, безробіттям, злиднями, волають «комуняко, злізь з гілляки!». Повертаючись із прес-конференції, автор оглядав крони львівських дерев і жодного комуняки там не помітив. Невже всі позлазили? Зрештою, ніхто їх туди і не вішав, але сьогодні виборцям ідеться про інше.

Кому віддати свій голос у президентській кампанії, аби він не став голосом волаючого у пустелі на наступних п’ять літ. Симоненка принаймні не можна запідозрити в тому, що він - заручник виборчих технологій і балотується у президенти з метою відібрати голоси у найрейтинговіших політиків, бо він однозначно заявляє: «Якщо президентом України стане Ющенко або Янукович, то це буде Кучма-3. Вони залякують народ України. Вони створили технологічних кандидатів і тим уже сфальсифікували вибори». Він запевнив, що зробить усе, аби «олігархи Ющенко та Янукович не вийшли до другого туру виборів». Зі слів Симоненка можна зробити висновок, що він грає у власну гру, бо ставить своїх конкурентів Ющенка і Януковича в один ряд, стверджуючи, що обидва ці кандидати - уособлення кримінально-олігархічного капіталу, а уряд Ющенка повернув $600 млн. закордонних боргів тільки тому, щоб врятувати Кучму від в’язниці.

Не знаю, чи хтось ще вірить у реалізацію комуністичної ідеї в Україні й у можливість повторення голодомору 1933 року, але Петро Миколайович запевнив, що цього року матимемо 1933-й, бо пропало 44% врожаю зерна, а те, що вдалося зібрати, уже вивозять за кордон через порти Миколаєва та Херсона. Натомість Симоненко, у разі обрання його президентом, обіцяє навести лад на митниці і таким чином забезпечити ще 10 млрд. грн. надходжень до бюджету. Ще на 15 млрд. грн. щорічного доходу Симоненко розраховує від упорядкування і державного контролю торгівлі горілкою та тютюном. Це, на його думку, реальні джерела надходжень у бюджет, які дадуть змогу, у разі його приходу до влади, виплачувати середню зарплату в Україні $300 і повернути «смішні» комуністичні ціни на хліб - 16 коп. за буханець, на молоко - 24 коп. за літр. Також за Симоненка начебто будуть повернуті всі радянські заощадження, безкоштовна медицина, збільшене фінансування освіти, скасоване ПДВ, повернуто гарячі сніданки у школах та надано державні кредити на житло молодим сім’ям, які можна буде не повертати після народження третьої дитини. Пенсії він встановить у розмірі 700 грн.

На гроші Павла Лазаренка Симоненко ставки не робить, бо заявив, що доля Лазаренка його «найменше хвилює». Хвилює його те, хто був його подільником в Україні. «Вона до вас часто приїздить, тут мітингує i кричить, - я ваша, я рідненька. То поверни тi мільярди, які вкрала разом із Лазаренком, тоді й кричи, що ти - рідненька наша», - прозоро натякнув Симоненко. Вочевидь, будучи здивованим байдужістю до своєї персони з боку крайніх правих організацій у Львові, Симоненко заявив, що бойовики УНА-УНСО проводять вишкіл на території Польщі для дестабілізації обстановки в Україні.

ЛОО УНА-УНСО на ці заяви відреагувала миттєво, заперечивши поширювану Симоненком інформацію. А ще Петро Симоненко висловив співчуття з приводу передчасної смерті колишнього першого секретаря Львівського міськкому КПУ В’ячеслава Секретарюка, який, за словами Симоненка, вивів львів’ян із підвалів у 60-х роках.

Йосиф ПАЗЯК, «Молода Галичина»

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини