Політик із непрацюючим образом

Політик із непрацюючим образом

П’ятниця, 20 серпня 2004 р. / 4 сторінка

Юлія ТимошенкоВона зробила, мабуть, найзапаморочливішу кар’єру серед українських жінок. Зовні більш схожа на дружину бізнесмена, аніж на людину, яка впливає на політичний клімат у нашій країні. З її ім’ям пов’язано кілька скандальних справ, а Генеральна прокуратура України, схоже, вважає питанням честі довести її причетність до низки дій, що суперечать букві закону. Іміджмейкери цієї жінки наполегливо ліплять образ української Жанни Д’Арк. Її звати Юлія Володимирівна Тимошенко.

В українській політиці чимало неординарних особистостей. Ім’я пані Тимошенко в цьому списку - одне з перших. Але тільки в цьому. Як свідчать результати недавніх соціологічних досліджень, рейтинг довіри до лідера партії «Батьківщина» на сьогодні становить 3-4% і поступово знижується. Образ «мучениці за правду» перестає спрацьовувати.

До речі, про образ і скандали, пов’язані з ним. Інтерес Генпрокуратури до діяльності Юлії Володимирівни має багаторічну історію. Свій початок вона бере з моменту втечі з України колишнього напарника Тимошенко - Павла Лазаренка - і оприлюднення «добрих справ» Павла Івановича з відмивання грошей. Тоді «Леді Ю.» вдалося відхреститися від зв’язків із колишнім прем’єром і вийти сухою з води.

Першим серйозним ударом по пані Тимошенко стало взяття її під варту після відставки з посади віце-прем’єра з питань ПЕК. Саме тоді завдяки старанням політтехнологів і з’явився образ «мучениці». Узяття під варту і допомогло Юлії Володимирівні та її блокові потрапити до Верховної Ради.

Відтоді проти Юлії Тимошенко, її чоловіка, а також свекра було порушено ще кілька карних справ. Але питання не в них, а в тому, що «мучениця» продовжує експлуатувати свій образ «за повною програмою» і сподівається, що він допоможе їй напередодні президентських виборів. Адже, увійшовши до коаліції з Віктором Ющенком, пані Тимошенко надіється одержати відповідні дивіденди, у тому числі - й підвищення рейтингу та рівня довіри до неї. Однак експерти вважають інакше. Підтверджують їхні сумніви й результати соціологічних досліджень. Більш як 50% респондентів стверджують, що не підтримають лідера БЮТ ні за яких умов. Тобто на нинішній день у Юлії Володимирівни - найвищий негативний потенціал.

На думку оглядачів, у цій ситуації немає нічого дивного. Просто образ, створений Тимошенко, який допомагав їй раніше, зараз починає працювати проти лідера БЮТ. У ситуації, що склалася, кілька причин. Насамперед треба розуміти, що два роки тому імідж «мучениці» був новим для українського електорату. Від нього віяло «демократією». Після «компартійних» десятиліть і суцільного «одобрямсу» раптом з’явилася свіжа хвиля. Люди повірили в те, що людину переслідують за правду. Образ працював «на плюс». Однак згодом, після того, як надбанням громадськості стали факти порушення закону з боку Юлії Володимирівни та її родичів, ситуація почала змінюватися з точністю до навпаки. Імідж не те що приївся, а став набувати своїх справжніх рис, люди почали розуміти, що життя - це все-таки не література і що Юлія Тимошенко - не такий уже янгол, яким намагається себе показати.

Навесні цього року українці мали можливість подивитися скандальні відеокадри щодо причетності лідера БЮТ до організації дачі хабарів через свого помічника Володимира Боровка. І, попри те, що члени «Батьківщини» усіляко спростовують справжність згаданого відеодокумента, ця подія завдала значного удару по репутації Тимошенко. Чимало потенційних виборців прозріли і побачили справжнє обличчя української Жанни Д’арк. Допомогла в цьому і Генпрокуратура України, за даними якої, Юлія Тимошенко незаконно заволоділа коштами від реалізації українським споживачам природного газу на загальну суму понад 2,3 млрд. доларів. Тому кількість прихильників гнаного «злочинною владою» опозиціонера, образ якого Тимошенко активно експлуатує дотепер, неухильно зменшується.

Не додалось нових прихильників і в очолюваної Юлією Володимирівною партії. Політологи не сприймають її як серйозний суб’єкт політичного життя України, а деякі називають «Батьківщину» «партією сімейного типу». Майбутнього ж цього політичного об’єднання не бачить майже ніхто. Низький рейтинг згаданого політика, високий негативний потенціал «Леді Ю.» не дає підґрунтя не лише для персональної, а й для хоч якоїсь значної політичної перемоги БЮТ узагалі. У зв’язку з цим залишається незрозумілим, яку вигоду від співробітництва з Тимошенко одержить «високоморальний і чесний» Ющенко...

Ігор КАЧУР

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини