Чорнобиль - не лише проблема...

Чорнобиль - не лише проблема...

П’ятниця, 4 червня 2004 р. / 6 сторінка

ЧорнобильУже 18 літ із року в рік ми пожинаємо плоди чорнобильської трагедії. І, як би сумно це не звучало, пожинатимемо ще довго. Найболючіше стає тоді, коли згадуєш про тих безневинних дітей, котрі, ще навіть не народившись, стали жертвами цього лиха.

Львівська міська благодійна організація «Покоління Чорнобиля» вирішила організувати невелике свято для дітей та батьків, які постраждали від вибуху на Чорнобильській АЕС. Керівники організації потурбувалися про проведення одноденної виставки різноманітних дитячих робіт «Очима його покоління - покоління Чорнобиля», котру доповнили святковим концертом. Тут можна було побачити малюнки та графіку обдарованих дітей, вишиванки, вироби з дерева. А от концерт зібрав від найменших до найстарших майстрів співу, танцю, гри на музичних інструментах і читання віршів. Майже всі його учасники - лауреати конкурсу «Юні таланти Львова», а дехто навіть дипломант чи володар гран-прі міжнародних конкурсів. Тому глядачі захоплено слухали спів володарок гран-прі міжнародного конкурсу в Польщі зовсім маленьких Христини Чиж і Маші Бикової, лауреата міжнародного конкурсу «Срібний дзвін» Ірини Балюк та ще багатьох талановитих дітей.

- Таку виставку-концерт проводять чи не вперше, - говорить голова Львівської міської благодійної організації «Поколіня Чорнобиля» Світлана Шелудько. - Про Чорнобиль лише й чути як про проблему. Тільки-но починають порушувати питання про зону Прип’яті - одразу ж мова і про зменшення виплат, ліквідацію пільг. А як же бути інвалідам, важкохворим, дітям? Організувавши цю виставку, ми хотіли привернути до себе увагу. Показати, що в нас теж є надзвичайно талановита малеча.

Організація існує лише два роки. За цей час було надано благодійну допомогу трьом інвалідам. Керівники організації домоглися, щоб чорнобильцям виплатили заборговані гроші на харчування.

На Львівщині існує близько 20-ти таких структур. Та це й не дивно, адже тільки в Сихівському районі проживає майже 2000 потерпілих від чорнобильської катастрофи. А їхні пенсії, за словами пані Світлани, зовсім мізерні: від 120-ти до 140 грн. Гроші чорнобильцям із бюджету виділяють, але після їхнього перерозподілу на одного мешканця Сихівського району в місяць припадає 1 гривня. Проблем багато. Проте «Покоління Чорнобиля» старається їх долати, налагоджуючи зв’язки не лише з різними львівськими обласними організаціями, а й з колективами інших областей, зокрема Київської. Допомагаючи, водночас намагаються показати, що Чорнобиль - це не тільки проблема, а й талановите підростаюче покоління.

Ярина КАПІТАН

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Вересень 2022 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Попередні новини