У чобітках і в чепчику - на пляж?

У чобітках і в чепчику - на пляж?

П’ятниця, 2 липня 2004 р. / 6 сторінка

ПляжНе дивуйтеся - саме такі аксесуари були характерні купальному костюмові європейської пані ще якихось 110-120 літ тому! Але - усе за порядком...

Як свідчать мозаїчні зображення, купальники часів античності не дуже відрізнялися від сучасних. Проте культ краси людського тіла канув у Лету разом із розпадом Римської імперії. Упродовж майже двох десятків століть порядна жінка й уявити собі не могла публічне омивання!

Виклик суспільству кинула герцогиня Марі-Каролін де Барі, яка спекотного серпня 1825 року викупалася у морі на очах у шокованої свити і переполошених дворян. Свідки стверджують, що вона наважилась увійти до води у величезному чорному капелюсі і попліновій сукні. Який скандал, яка ганебна непристойність!

Звичайно, називати одяг Марі-Каролін «купальником» було б великим перебільшенням, однак прецедент відбувся. До купання у морських водах і річках долучилися інші леді і мамзелі. Однак їхні купальні костюми відрізнялися від бальних суконь лише кількістю бантиків, рюшечок і воланчиків. Усе решта таке ж: довжина до п’ят, корсаж, кринолін. А під сукнею - корсет, білизна, на ногах панчохи і шматяні чобітки, на голові чепець. Бідолашні!!!

Наприкінці XIX ст. модні кравці зробили перші спроби в розробці полегшених суконь для купання. Це були своєрідні туніки, стягнені поясом, і панталони нижче колін. А дехто (знову ганьба і скандал!) навіть дозволяв собі купатися босоніж.
З роками жінки осміліли остаточно - костюми стають усе легковажнішими. А поява стилю «бікіні» у середині 40-х років ледь не привела до повстання моралістів. Консервативні газети писали викривальні статті на адресу розпусниць. На пляжах Франції поліцейські патрулі полювали за дівицями і вимірювали довжину купальника (уявляєте, як зріс попит на професію поліціянта?). При відхиленні від «норми» штрафували. І лише через 15 років бікіні стали писком моди в Америці, перетворившись на своєрідний символ прірви між поколіннями.

Нині, схоже, мода змирилася із правом людини на вибір, пропонуючи цілий калейдоскоп купальників - аж до повної (або майже повної) їхньої відсутності.

Підготувала Ірина ЛЬВОВА, «Молода Галичина».

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Вересень 2022 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Попередні новини