Крізь зливу - до Говерли

Крізь зливу - до Говерли

Серпень 2004 р. / 2 сторінка

ГоверлаМинулої п’ятниці фінішував двадцятиденний велопробіг соснівських дітей, хворих на дисплезію зубів. Проїхавши більш як тисячу кілометрів від дому до підніжжя Говерли, 16 дітей успішно припаркували велосипеди біля львівської Опери, де на них чекали спонсори й чимало журналістів. А вже звідти вони вирушили до рідної Соснівки.

Організувати такий велопробіг президентові благодійного фонду «Еко-милосердя» Павлові Савчуку вдалося вже вдруге. За словами дітей, найбільше їм сподобалось сходження на Говерлу, водоспад Шипіт та замок у Хусті. А наступного року вони планують взяти участь у першому міжнародному дитячому веломарафоні «Україна - Атлантика», проїхавши під девізом «Діти за єдину Європу» із Соснівки до французького міста Герант 3000 кілометрів. Що втричі більше, аніж цьогоріч.

Найважче в дорозі, за словами пана Павла, було пережити зливи. Уже на четвертий день через сильний дощ маленькі спортсмени вимушено зупинилися у Галичі. Докупивши деяке спорядження, вони вирішили їхати далі, переборючи наступних 4 дні погані погодні умови. Проте дощ не завадив їм оглянути краєвиди Жидачева, Івано-Франківська, Яремчого, Рахіва, Хуста, Міжгір’я та інших місцевостей. Хоча погода не тішила, проте ніхто з дітей додому повертатися не хотів. Зупинялися тоді, коли ламався велосипед або хтось травмувався. Інколи доводилося везти велосипед у машині 30-40 кілометрів, бо ніде було купити потрібної запчастини. Та й, чесно кажучи, не дивно, що засоби пересування часто ламались, бо вони не нові. Та спортсмени сподіваються, що наступного року їхатимуть на новій техніці, якою пообіцяв їх забезпечити генеральний спонсор - Володимир Кожан, почесний консул Республіки Казахстан в Україні, директор Краківського ринку, якого маленькі соснівчани приємно здивували, подарувавши йому комплект своєї «еко-милосердівської» синьо-жовтої форми.

Щодо організації акції, то, за словами Павла Савчука, було розіслано майже 100 листів із проханням підтримати цю акцію. Відгукнулись Червоноградська міська рада, ВАТ «Калина» та Торговий дім «Софія».

Ярина КАПІТАН.

Повернутися до списку публікацій