Володимир СНІТИНСЬКИЙ: «Я не вірю, що президентом України може стати людина, котра не отримає підтримки на Львівщині»

Володимир СНІТИНСЬКИЙ: «Я не вірю, що президентом України може стати людина, котра не отримає підтримки на Львівщині»

Серпень 2004 р. / 5 сторінка

Володимир СнітинськийОбласні штаби основних кандидатів у президенти України на Львівщині вже майже сформовано. Ні для кого не таємниця, що основна боротьба в регіоні точитиметься між Віктором Ющенком та Віктором Януковичем. Як би не запевняли прихильники Олександра Мороза й Петра Симоненка, що їхні кандидати візьмуть на Львівщині значну кількість голосів, електоральна підтримка лівих кандидатів на батьківщині націонал-патріотизму буде мізерною.

У своєрідних «тепличних» умовах тут перебуває Віктор Ющенко - левова частка підтримки галичан йому гарантована. З огляду на це, важливо зрозуміти, як будуватиме свою роботу штаб Віктора Януковича. Адже ті умови, за яких доведеться вести боротьбу за електорат провладному кандидатові, засвідчують одне: штабістам Прем’єра буде на Львівщині несолодко.

Аби дізнатись, чого остерігається виборчий штаб Віктора Януковича на Львівщині, як львівська команда чинного Прем’єра оцінює підписану недавно регіональну коаліційну угоду, чи є Львівщина взагалі пріоритетною для глави Кабміну й багато іншого, кореспондент Західної інформаційної корпорації зустрівся із керівником виборчого штабу Віктора Януковича у Львівській області, головою ЛОО НАПУ, ректором Львівського державного аграрного університету Володимиром Снітинським.

- Пане Володимире, процес створення штабу кандидата в президенти Віктора Януковича на Львівщині породив чимало пліток. Щодень змінювалися прізвища, керівником штабу називали то вас, то О. Красівського, то О. Сендегу, то О. Радзієвського, то В. Герича. До членів штабу, згідно із чутками, узагалі по черзі зараховували, мабуть, кожного п’ятого. Розкажіть, будь ласка, як відбувалося створення штабу, хто у Києві керував організацією львівського штабу, хто ще кандидував на посаду керівника штабу?


- Спеціальної техніки вибору керівника штабу не існує. Центр визначає, хто може бути в регіоні таким керівником. Те, що я очолю штаб, було вирішено у Києві ще два місяці тому. Наш штаб безпосередньо підпорядковується Сергієві Тігіпку. Щодо людей, які працюють у штабі, гадаю, не потрібно називати прізвища. Працює дуже багато людей, котрі виконують технічну й аналітичну роботу, займаються збором інформації, навчають спостерігачів, членів дільничних комісій і так далі.

- Усе-таки прошу детальніше розповісти про членів штабу: своїх заступників та кураторів головних напрямів.


- Я не називатиму прізвищ, думаю, це - зайве. Основний напрям роботи штабу - організаційний відділ. Є також відділ роботи із засобами масової інформації, відділ роботи з нашими представниками у виборчих округах та містах обласного значення. Крім того, у структурі нашого штабу є громадська приймальня.

Багато людей працює у відділі, завданням якого є співпраця з політичними та громадськими організаціями, релігійними конфесіями. Основне - ідеологія, реклама, ЗМІ, організація.

- Може, назвете хоча б прізвища заступників?


- У керівника виборчого штабу немає заступників. Така категорія відсутня. Є люди, котрі працюють за певними напрямами. Хочу сказати, що це - люди, котрі мають досвід політичної роботи.

- Влада програла двоє останніх виборів на Львівщині. Чи не боїтесь, що в разі мізерної кількості голосів за вашого кандидата ви таким чином ставите під сумнів свою репутацію, репутацію вашої команди?


- Звичайно, приємніше грати в команді, яка перемагає. Але це - вибори, і те, який вибір зроблять люди, ми будемо знати лише після підрахунку голосів.

Звичайно, робота ризикована. Хто знає, що таке ризикологія в політиці, той мене зрозуміє. А хто не ризикує, той не п’є шампанського.

- Чи є у вас «план» із центру - узяти, скажімо, не менш як 10 чи 20%? Тобто чи поставив Київ певну межу, подолавши яку, вашу роботу вважатимуть вдалою?


- Так. Нині є реальна картина, згідно із соціальними зрізами, щодо підтримки Віктора Януковича на Львівщині. Але завдання стоїть - піднятися над цим показником. І певні підстави для оптимізму в нас є. Існує ще багато людей, які не визначилися - за кого голосувати. І ми розраховуємо на цей електоральний сегмент.

- Поставлене процентне завдання можете назвати?


- Ця цифра належить до категорії десяток.

- Чи не велися розмови «із Києвом» стосовно отримання дивідендів (у разі перемоги Віктора Януковича) у вигляді посад. Іншими словами, чи не поділено посади губернатора, голів РДА? Адже не секрет, що у штабі ваших опонентів уже чітко розписано посади навіть директорів шкіл.


- Це - неправильний підхід. Якщо ми думаємо, що зміна президента - це зміна кадрів аж до шкільних директорів, то далеко не зайдемо. Зміна президента - це зміна його адміністрації, та не зміна людей, які працюють на місцях.
Три десятки політичних партій, понад півсотні громадських організацій підписалися на підтримку кандидата у президенти України Віктора Януковича. На всіх не вистачить посад. Щодо мене особисто, то мене жодні посади в галузі державного управління не цікавлять.

Зрозуміло, є охочі просунутись адміністративною драбиною. Але я не вірю, що сьогодні є багато людей, котрі є добрими спеціалістами в будь-якій сфері менеджменту.

- Чимало політиків, експертів натякають, прогнозують, що цьогорічні вибори президента України можуть стати таким собі «Мукачевим-2». Чи готовий штаб технологічно та психологічно у такому специфічному регіоні, як Львівщина, до «мукачівського сценарію»?


- Мукачевого у Львові не буде. Ніхто таких варіантів на Львівщині не готує. Я не чув, аби такі технології взагалі пророблялися зараз на території України. Того, що сталося у Мукачевому, не може бути в усій Україні. Не виключені локальні моменти. Але в стратегії виборчого штабу таких технологій не розробляється.

- Після того, як десять партійних організацій Львівщини підписало угоду про підтримку В. Януковича, у кулуарах майже всі журналісти зійшлися на думці, що ні в кого з присутніх на форумі не було вогнику в очах. Навіть помітно було, що усім трохи соромно. Вам не було соромно?


- За що мені мало б бути соромно? Безперечно, якщо у людей немає блиску в очах, то це вказує на те, що вони без особливого ентузіазму беруться за цю роботу. Але ніхто нікого не змушував те робити, жодного тиску не здійснювалося. Можливо, дехто розцінює це як свій партійний обов’язок, оскільки документ про підтримку єдиного кандидата був підписаний спочатку у Києві керівниками партій.

Мені важко зараз сказати, яка з партій, котрі підписали угоду, як саме працюватиме.

- Лунає чимало звинувачень на адресу штабу про використання адмінресурсу. І почалося все зі збирання підписів. Петро Олійник наводить чимало прикладів використання адмінресурсу під час збирання підписів за В. Януковича на Львівщині. Ви кажете, що такого немає. Вибачте, але так виходить, що хтось говорить неправду. Як би ви прокоментували цю ситуацію?


- На вибори йде представник влади. І влада не може бути усунена від процесу виборів. Оскільки навіть представник влади має право вести агітацію після роботи, він - громадянин, і може, враховуючи свою громадянську позицію, впливати на формування думки людей. Тому я не вважаю, що владі вдасться абсолютно усунутися від участі у виборах. Інша річ: сильного тиску на виборця влада просто не може створити. Людей, котрі переконані у своєму виборі, неможливо переконати змінити думку. У результаті агітаційної роботи визначитися може той, хто ще не визначився.

- Яке місце у штабі відведено «есдекам»? Адже на форумі не було зрозуміло, чи вони взагалі представлені у штабі?


- Наразі ми не маємо явних ознак того, що Соціал-демократична партія України (об’єднана) усувається від виборів чи починає працювати у якомусь іншому напрямі. Я знаю, що на рівні центрального штабу участь керівництва СДПУ(О) у виборах є досить вагомою.

Представники ЛОО СДПУ(О) є у структурах усіх наших штабів. Сьогодні на Львівщині лише дві партії мають чітку розгалужену структуру. Це - СДПУ(О) та НАПУ. Це не квасний патріотизм, це - правда.

- Чи використовуватиме обласний штаб досвід протистояння СДПУ(О) та «Нашої України» на Львівщині, адже боротьба вестиметься, в основному, між персоніфікованою «НУ» та кандидатом від влади?


- У цій кампанії якісь форми роботи окремої партії не будуть використані. Бо це не є суто партійні вибори, у штабах представлені члени багатьох партій.

- Повернімося до питання, на яке ви не дали відповіді на прес-конференції після підписання угоди. Як Львівський штаб працюватиме технологічно над питанням кримінального минулого Віктора Федоровича: чи відкидатиме закиди опонентів, чи, можливо, культивуватиме цю тему, намагаючись зробити з Януковича жертву режиму? Тим паче - на Львівщині, де Андрій Шкіль з-за грат виграв округ у значно серйозніших кандидатів?


- Люди, яких репресував режим чи система, безперечно, викликають співчуття і мають підтримку у виборців. Не знаю, наскільки правильно було розкрити цю сторінку біографії Віктора Януковича напередодні виборів. З боку адептів Віктора Федоровича - правильно, адже тепер це питання не може бути об’єктом спекуляцій чи контрагітації.

Адже всі нападки на кандидата розцінюються як чорний піар. Багато людей не знали, що Янукович був судимий, тепер вони це знають. Мені важко сказати, як вони після цього вчинять і як це вплине на їхній вибір.

- Наскільки штаб Віктора Януковича на Львівщині буде самостійним? Адже відомо, що штаби Олександра Мороза та Петра Симоненка усі питання вирішують виключно через «центр». Штаб Віктора Ющенка має більше «свободи», може самостійно вирішувати багато важливих кроків. Як працюватиме ваш штаб?


- Ми будемо десь посередині. Звичайно, інформація про всі акції та дії буде в центральному штабі. Але повинні бути регіональні особливості, адже те, що потрібно зробити на Львівщині, не завше слід робити на сході України. В окремих моментах штаб братиме ініціативу на себе.

- Чи можете ви спрогнозувати перебіг кампанії та її результати на Львівщині?


- Кількість голосів у другому турі за Януковича буде значно більшою, ніж у першому.

- Це коли у другий тур вийдуть Янукович та Ющенко?


- Так. Адже ті голоси, які візьмуть інші кандидати у першому турі, у другому будуть віддані за Віктора Януковича.

- Яких несподіванок під час перегонів ви остерігаєтесь?


- Я не бачу несподіваних моментів, які могли б виникнути на Львівщині. Можливо, несподіванки будуть в інших регіонах.

- Чим ви плануєте здивувати своїх опонентів?


- Наших опонентів нічим не здивуєш. У країні, де вибори є перманентним процесом, де фактично всі технології опрацьовані та обкатані, тяжко чимось здивувати.

- Злі язики твердять, що Львівщина не пріоритетний регіон для В. Януковича? Це відповідає дійсності?


- Я з цим не погоджуюся. Вага Львівщини для України є досить суттєвою. Не вірю, що президентом України може стати людина, котра не отримає підтримки Львівщини.

Тарас КУХАР, Західна інформаційна корпорація

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Вересень 2022 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Попередні новини